top of page

ZDROWIE - kwas humusowy i glinka kaolinitowa

Kwas humusowy i glinka kaolinitowa tworzą NANO-ADDUKT, który dostarcza komórkom wzmacniające substancje odżywcze, regulując jednocześnie równowagę kwasowo-zasadową i wspomagając oczyszczanie organizmu z wirusów, bakterii, grzybów i toksyn (w tym metali ciężkich, a nawet pierwiastków radioaktywnych).


Kwas humusowy występuje naturalnie w przyrodzie i jest znany ludzkości od tysięcy lat. Tworzą go wielkocząsteczkowe związki organiczne o składzie zależnym od substancji organicznych, z których powstaje. Jego budowa, jako bardzo złożona i różnorodna, nie jest do końca poznana. Ogólnie można przyjąć, że pod względem chemicznym są to związki kompleksowe węgla – C, wodoru – H i tlenu – O.

Wzór strukturalny typowego kwasu humusowego (źródło).


Natura wzbogaca te związki kompleksowe o inne pierwiastki korzystne dla organizmów żywych, które jednocześnie pozostają w synergii.


Kwasy humusowe dzieli się na frakcje kwasów huminowych oraz kwasów fulwowych (uwzględniając różnice w ich rozpuszczalności). Ich uzdrawiające działanie jest znane od setek, a nawet tysięcy lat. Jednakże od lat sześćdziesiątych XX wieku następuje dynamiczny wzrost zainteresowania tymi kwasami w dziedzinie nauk medycznych, gdyż jako ostatnie „ogniwo łańcucha pokarmowego” – przy intensywnej gospodarce rolnej – jesteśmy pozbawieni w pokarmie wielu witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i mikroelementów potrzebnych nam do życia.


Współpracujący z naszym Instytutem specjaliści po wieloletnich doświadczeniach w rolnictwie wielkoobszarowym zauważyli powtarzalność oddziaływania tych związków kompleksowych zarówno w glebie, roślinach, u zwierząt, jak i w organizmie człowieka, który również jest tworem natury. Dlatego rekomendują stosowanie preparatów humusowych bez najmniejszych obaw dotyczących szkodliwości dla zdrowia.


Kwas humusowy jest stosowany w medycynie, ponieważ działa m.in. antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, nawilżająco i regenerująco. Najważniejszą cechą kwasów humusowych jest tu ich zdolność do wiązania nierozpuszczalnych jonów metali, tlenków, wodorotlenków i wolnego ich uwalniania, kiedy wymagają tego organizmy żywe.


W przyrodzie związki kompleksowe kwasów humusowych znajdują się często w błotach leczniczych, w ziemi ornej, w nawozach organicznych, w torfie, w lignicie i w węglu brunatnym. My produkujemy je na bazie borowiny atestowanej dla ośrodków sanatoryjnych.


NANO-ADDUKT

Kwas humusowy w połączeniu z glinką kaolinitową tworzy na poziomie molekularnym NANO-ADDUKT, którego składniki mają wielofunkcyjne działanie:

1. GLINKA KAOLINITOWA, wyżarzona w temperaturze powyżej 850˚C i rozdrobniona na młynach magnetycznych do nanocząstek:

 • poprzez zamknięcie kwasu humusowego w nanopłytkach (HNP) i nanorurkach (HNT) tworzy wraz z nim ADDUKT – indywiduum chemiczne, które w żadnym przypadku nie reaguje z otoczeniem;

 • transportuje kwas humusowy bezpośrednio do tkanek (bez wchodzenia w jakiekolwiek oddziaływanie z kwasem żołądkowym czy krwią);

 • umożliwia pobranie przez komórki z jej struktur wewnętrznych (z nanopłytek i nanorurek) transportowanego produktu (kwas humusowy) – procesami biologicznymi, w ilości wynikającej z aktualnego zapotrzebowania komórek;

 • próżnia powstała w strukturze glinki (po pobraniu kwasu humusowego przez komórki), absorbuje metale ciężkie, toksyny oraz inne szkodliwe związki i wydala je na zewnątrz organizmu.

Glinka kaolinitowa – w powiększeniu 70 000 razy widoczne są

nanorurki (zdjęcie wykonane skaningowym mikroskopem elektronowym).


Glinka kaolinitowa (inaczej haloizyt), zbudowana z nanorurek i nanopłytek, niesie ze sobą innowacyjne możliwości, co spotyka się z rosnącym w świecie zainteresowaniem. Potwierdza to specjalistyczny artykuł "Nanorurki haloizytowe jako dobrodziejstwo natury w zastosowaniach biomedycznych" – czytaj >>>

2. PREPARAT HUMUSOWY, wytwarzany – w odróżnieniu od większości dostępnych na rynku – nie procesami chemicznymi, lecz procesami biologicznymi (biochemicznymi):

 • wprowadza w organizmach żywych równowagę kwasowo-zasadową*;

 • dostarcza związki kompleksowe węgla, wodoru i tlenu, które normalizują procesy wewnątrzkomórkowe i wpływają na witalność komórek;

 • przyłącza do swoich struktur kompleksowych szkodliwe wirusy, bakterie i grzyby, a następnie wydala je poza organizm;

 • przyłącza do swoich struktur inne szkodliwe substancje (toksyny), nawet pierwiastki radioaktywne, zabójcze dla organizmów żywych, i również wydala je poza organizm.


Substancje zawarte w NANO-ADDUKCIE, czyli w strukturach wewnętrznych nanopłytek i nanorurek glinki kaolinitowej, z układu pokarmowego przenikają poprzez krew do tkanek, gdzie komórki procesami biologicznymi czerpią konieczną dla nich ilość odżywczych związków kompleksowych. Procesy biologiczne (biochemiczne) w przyrodzie zawsze opierają się na pierwiastkach węgla – C, wodoru – H i tlenu – O. Odżywiają i wzmacniają komórki.

Organizm ludzki jest wspaniały. W swojej doskonałości sam potrafi realizować prawidłowe funkcje i procesy życiowe. Trzeba mu tylko dostarczyć niezbędnych składników budulcowych i wyeliminować substancje szkodliwe.

Wystarczy 10 – 15 dni, aby kwas humusowy zawarty w NANO-ADDUKCIE pobudził nasz organizm we wnętrzu jego „świata” komórkowego. Jednocześnie glinka kaolinitowa absorbuje, transportuje i wydala z organizmu szkodliwe związki.


 

* Dlaczego równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie jest tak ważna (?):
 • Czy istnieje związek między pH a ryzykiem zachorowania na raka? czytaj >>>

 • Wirusy są wrażliwe na pH w organizmie. czytaj >>>

 • Kwaśne środowisko sprzyja przerzutom nowotworowym. czytaj >>>

 • Już wiadomo, co jest prawdziwą przyczyną raka. czytaj >>>


5 Comments


Maciej Wac-Włodarczyk
Maciej Wac-Włodarczyk
Aug 04, 2022

Polecam Grupę na FB, poświęconą działaniu kwasu humusowego w połączeniu z glinką kaolinitową (w preparacie DEL VITAE, opartym na opisanej wyżej technologii):

- wyniki badań i opinie: https://www.facebook.com/groups/delvitae/learning_content

- dyskusja: https://www.facebook.com/groups/delvitae

Like

Witam, czy mogę podawać 14 letniej córce Kwas humusowy i glinkę waga ok 45 kg, dodam że jest alergikiem, podejrzenie astmy a teraz ma mięczaka zakaźnego. I w jakich dawkach.

Pozdrawiam serdecznie Aneta

P

oK

Like
Maciej Wac-Włodarczyk
Maciej Wac-Włodarczyk
Aug 04, 2022
Replying to

Polecam zapoznanie się postami w naszej Grupie na FB:

- wyniki badań i opinie: https://www.facebook.com/groups/delvitae/learning_content

- dyskusja: https://www.facebook.com/groups/delvitae


Polecam także:

- POST z komentarzami dot. przerw w stosowaniu DV (przerwy i dawkowanie): https://www.facebook.com/groups/delvitae/permalink/2149075471934968/ - POST z komentarzami dot. dawkowania DV (dawkowanie, a w dalszej części komentarzy DV i problemy skórne):

https://www.facebook.com/groups/delvitae/permalink/2138550706320778/


Serdecznie pozdrawiam!

Like

Witam, a czy działa na brak tarczycy?? Mam w całości usunięta, muszę do końca życia brać levotyroxyne. Pozdrawiam Ewa

Like
Maciej Wac-Włodarczyk
Maciej Wac-Włodarczyk
May 07, 2022
Replying to

Dzień dobry. Pani Ewo, kwas humusowy i glinka kaolinitowa oddziałują bezpośrednio na komórki całego organizmu, jeżeli jednak nie ma gruczołu, nie ma też możliwości oddziaływania na jego komórki - niestety.

Serdecznie pozdrawiam,

Maciej Wac-Włodarczyk

Like
bottom of page